Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Zgjedhjet e qershorit nën vëzhgim ndërkombëtar

Zgjedhjet e qershorit nën vëzhgim ndërkombëtar

0 Komentet 🕔15.05.2013 - 13:05

Zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit në Shqipëri do te jetë nën vëzhgimin e SHBA-së dhe BE-së. Nga mbarvajtja e tyre do të varet edhe marrja e statusit kandidat për Shqipërinë, është  shprehur kongresmeni amerikan Eliot Engel.

Ai ka theksuar se këto zgjedhje do të kenë një ndikim të madh, pasi të gjithë i kanë sytë drejt Shqipërisë. “Kishim një dëgjim javën e kaluar në Komitetin e Helsinkit për zgjedhjet në Shqipëri. Shpresoj që të ecin mbarë dhe shpresoj që kushdo që fiton të jetë fitues dhe të mos ketë mashtrime”, u shpreh Engel.

Ndër të tjera përfaqësuesi i SHBA-së ka theksuar se Bashkimi Evropian do t’i vëzhgojë këto zgjedhje me shumë kujdes dhe se në bazë të mbarvajtjes së tyrë do të varet edhe marrja e statusit kandidat për në BE. Ai nuk la pa përmendur edhe problemet me KQZ-në, ku theksoi se shpreson të mos përsëriten ato të vitit 2009.

“Shqipëria duhet ta dëshmojë se e meriton t’i bashkohet BE-së dhe zgjedhjet do të zënë një pjesë të madhe në gjykimin e BE-së për kandidaturën e Shqipërisë. Unë mendoj se Shqipëria duhet të jetë kandidate. Do të doja të shihja si Shqipërinë, ashtu edhe Kosovën në BE’’, u shprehur ai gjatë një deklarate publike për mediat.

/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214