Zbulohet lidhja e viktimës me Shaban Norën

0

Zbulohet se viktima 67-vjeçare e vetëvrarë në fshatin Likesh, në komunën Gjepalaj në Shijak ditën e mërkurë është kunata e Shaban Norjës. I moshuari i cili u konsiderua si monstra që preu kokën e 18-vjeçares Ajshe Vata.

Për policinë mbeten ende të paqarta rrethanat dhe motivi i ngjarjes, por paraprakisht dyshohet se akti ekstrem nga 67-vjeçarja është marrë pas një gjendjeje të rënduar psikologjike, e ardhur kjo edhe pas fjalëve nga banorët e zonës për lidhjen familjare të saj me autorin e masakrimit të 18-vjeçares Ajshe Vata.

/Redjon Shtylla/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here