Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Zbulohen fituesit e Peqinit e Pukës, të majtët dominojnë bindshëm

Zbulohen fituesit e Peqinit e Pukës, të majtët dominojnë bindshëm

0 Komentet 🕔22.06.2015 - 09:55

Kandidatët e koalicionit të majtë Aleanca për Shqipërinë Europiane janë shpallur fitues në bashkitë e Pukës, Fushë-Arrëzit, Peqinit dhe Belshit. Partitë e koalicionit të majtë kanë konfirmuar fitoren më parë edhe në Delvinë e Pustec.

Bashkia e Peqinit është fituar nga kandidati i majtë, Saimir Hasalla, i cili ka marë 9020 vota, ndërsa Albert Kreçi, kandidati i APPD-së mori 4284 vota. Ndërsa në Belsh kandidati socialist Arif Tafani ka marrë mbi 50 %. Ndërkohë, në të gjitha bashkitë e qarkut të Elbasanit bie në sy fitorja e kandidatëve të ASHE-së.

Numërimi po vazhdon thuajse në të gjitha bashkitë, ku në pjesën dërrmuese kandidat e Aleancës për Shqipërinë Europiane janë dukshëm në avantazh. Pritet që sot në mesditë të zbardhen rezultatet për kryetarët e rinj në shumicën e bashkive.

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr