Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Yjet e futbollit shqiptar mblidhen në Prishtinë

Yjet e futbollit shqiptar mblidhen në Prishtinë

0 Komentet 🕔10.06.2013 - 14:46

Disa nga yjet e futbollit shqiptar pritet të zbresin më 15 qershor në stadiumin e Prishtinës, për t’u përballur me ekipin vendas. Përballë FC Prishtinës do të luajnë lojtarë të tillë si: Cana, Behrami, Shaqiri, Xhaka, Xhemaili, Berisha, Kuqi etj.

Mbi 30 futbollistë do të përbëjnë ekipin e yjeve shqiptarë në Europë dhe do të përballen kundër klubit kryeqytetas ditën e shtunë në orën 20:00.

Kjo ndeshje, sipas organizatorëve, zhvillohet për ditën e çlirimit të Prishtinës si dhe i dedikohet rinisë së Kosovës dhe në të njëjtën kohë shërben si mesazh drejtuar FIFA-s për pranimin sa më shpejtë të futbollit kosovar në organizatat kombëtare.

/Klajdi Lleshi/ 

 

 

 

 

 

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr