Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

“World Soccer”: Ronaldo më i miri i vitit

“World Soccer”: Ronaldo më i miri i vitit

0 Komentet 🕔12.12.2013 - 22:28

Kristiano Ronaldo shpallet futbollisti më i mirë i vitit 2013 në anketën e organizuar nga revista e njohur “World Soccer”. Portugezi i Realit të Madridit ka marrë 1075 pikë, duke lënë pas argjentinasin Lionel Mesi me 926 pikë.

Ronaldo, Mesi dhe Frank Riberi janë tre futbollistët kryesorë në luftë për të fituar “Topin e Artë” për këtë vit.

Jup Hejnkes shpallet si trajneri më i mirë i këtij viti në anketën e “World Soccer”. Ish-trajneri i Bajernit të Mynihut që fitoi gjithcka me këtë ekip vitin e kaluar, lë pas trajnerin e Dortmundit, Jurgen Klop dhe atë të Atletikos së Madridit, Diego Simeone.

Ekipi që ka mërrë më shumë pikë në anketë është Bajerni i Mynihut, i cili sezonin e kaluar fitoi Ligën e Kampionëve, Bundesligën, Kupën e Gjermanisë dhe Super Kupën e Evropës.

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214