Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Windows Phone 8 prezanton telefonin inteligjent “Huawei W1”

Windows Phone 8 prezanton telefonin inteligjent “Huawei W1”

0 Komentet 🕔13.05.2013 - 08:54

Kompania Windows Phone 8 prezantoi këtë fundjavë telefonin Huawei W1. Kompania deklaron se W1 është shumë i lehtë në të përdorur. Ky i fundit do të dalë në shitje këtë muaj, megjithëse çmimet nuk janë shpallur ende.

“Ne jemi krenar për të ofruar një përvojë premium smartphone për klientët në një pikë çmim konkurrues”, tha Todd Greenberg, menaxher i përgjithshëm për shitjet amerikane Windows Phone në Microsoft.

Huawei W1 vjen me një ekran me prekje 4-inç Gorilla Glass SPI LCD, një procesor 1.2GHz dualcore, një kamera 5 megapikselë në anën e pasme me 4x digital zoom, blic LED dhe një kamera VGA nga para. Të gjithë këto janë mbështetur nga një bateri 1950 mAh.

Gjithashtu ky telefon do të ketë një memorie të brendshme 1.7GB, por me anë të një karte memorie që shkon deri në 32GB.

Ndryshe nga versionet globale, të cilat vijnë në një varg ngjyrash të ndritshme që duken jashtëzakonisht të ngjashme me HTC dhe Nokia Lumia ,Phone Windows W1 do të dalë në treg në ngjyre të zezë.

Huawei ka shitjet smartphone të kufizuara në tregun e SHBA, por është një shitës i madh në Kinë dhe disa tregje të tjera.

/Altin Tufa/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
3°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214