Vritet djali i presidentit të klubit futbollitstik Olympique Marseille

0

Adrien Anigo, djali i presidentit të klubit futbollitstik Olympique Marseille, Jose Aniga, është vrarë gjatë një përleshje për larje hesapesh me një grup kriminelësh, ka bërë të ditur policia. Që nga fillimi i vitit në sulmet e rrugës në Marsej janë vrarë 15 persona. Policia dhe hetuesit e gjyqit janë në vendin e krimit.

Policia ka bërë të ditur se Adrien Anigo është vrarë në orët e pasdites të ditës së enjten, në pjesën veriore të Marseille të Francës në orët e pasdites të enjten.

Sapo ka dalë nga makina, është qëlluar me armë zjarri nga dy sulmues me motor.

Adrien Anigo dyshohet të jetë pjesë e një grupi kriminal e cila ka grabitur disa argjendari në vitin 2006 dhe 2007. Ai ka qenë i arrestuar në vitin 2010, por shumë shpejt është liruar.

/Jonida Halili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here