Vritet 107-vjeçari pas shkëmbimit të zjarrit me policinë

0

Një burrë 107 vjeç ka mbetur i vrarë nga policia ditën e diel në Arkansas të SHBA-ve. Policia kishte marrë një telefonatë në të cilën ishte lajmëruar se dy persona po kanoseshin me armë nga një i moshuar.

Policia mbërriti menjëherë në shtëpinë e të moshuarit, duke u përpjekur të negocioi me të, i cilin ishte mbyllur në dhomën e gjumit. 107-vjeçari u kundërpërgjigj duke qëlluar me armë në drejtim të forcave të policisë.

Pas shkëmbimit të zjarrit i moshuari mbeti i vrarë ndërsa dy personat e marrë pengë dhe forcat e policisë fatmirësisht nuk u lënduan në këtë ngjarje.

/Jonida Halili/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here