Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Vrasja në Durrës, Tahiri akuzon opozitën për trashëgiminë e lënë

Vrasja në Durrës, Tahiri akuzon opozitën për trashëgiminë e lënë

0 Komentet 🕔05.12.2013 - 13:16

Kanë vijuar edhe sot debatet dhe akuzat e ndërsjellta midis të majtëve dhe të djathtëve në parlament. Ministri i Brendshëm Sajmir Tahiri akuzoi të djathtët si fajtorë të asaj që ka ndodhur, duke theksuar se ishte kjo trashëgimi e lënë prej tyre që çoi edhe në humbjen e jetës së 16 vjeçarit durrsak.

Ndërkohë, ngjarjet e ditëve të fundit kanë shtyrë mazhorancën të kërkojë zgjidhje në lidhje me mbajtjen dhe përdorimin e armëve. Këtë e paralajmëroi gjatë seancës së sotme parlamentare vetë Ministri Tahiri. Ai tha se do të sjellë në qeveri e më pas qeveria në Kuvend, dy projektligje për armët dhe përdorimin e tyre për t’i dhënë fund kapitullit më të zi në historinë e sigurisë publike në vend.

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Pjesërisht vranët
18°/7°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Chance of Shiu!
6°/-1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Shiu!
11°/5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
9°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr