Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Vrasja e Santos, pistat e reja bëhen publike në media

Vrasja e Santos, pistat e reja bëhen publike në media

0 Komentet 🕔14.10.2014 - 09:13

 

Një qytetar ka  bërë publike dëshminë e tij ku thotë se njeh vrasësit e bankierit Artan Santo. Ai shprehet  se ka pasur kontakte të shpeshta me kreun e Policisë së Shteti Artan Didi, dhe në një nga momentet e kontaktit i ka treguar dhe emrat e vrasësve të Artan Santos.

Në një intervistë të dhënë për News 24 individi në fjalë shprehet se  Didi nuk ka marrë parasysh deklaratën e tij dhe në këto rrethana ai i është drejtuar prokurorisë e cila gjithashtu e ka marrë si  të pabazë  deklaratën e qytetarit. Në  këto kushte ai i është ddrejtuar medias  për ta bërë publik denoncimin e tij.

Artan Santo, u vra në mënyrë mafioze nga dy persona, mëngjesin e 26 qershorit 2014. Ngjarja ndodhi pranë “Bankës Credins”, gjatë kohës që viktima po shkonte në punë. Atentatorët lëviznin me një motor të zi, e të maskuar me skafandra.

Policia e Shtetit  thotë se informacioni i është dhënë kreut të Policisë së Shtetit,  Artan Didi, nëpërmjet lidhjes telefonike nga një personi cili nuk ka pranuar të identifikohet. Sipas burimeve zyrtare, denoncuesi nuk ka dashur të identifikohet dhe as të takohet  drejtpërdrejt me Didin, apo me ndonjë nga  specialistët e ngarkuar me hetimin.

Deklarata e policisë

“Policia e Shtetit, është duke ndjekur këtë proces vlerësimi dhe verifikimi  qysh nga data e marrjes së tij në telefon. Drejtori i Përgjithshëm mirëpret  informacionet që i vijnë drejtpërsëdrejti, ndonëse kjo nuk është procedura normale, por vlerësimi i këtij informacioni dhe verifikimi bëhen nga strukturat përkatëse të hetimit.Dhënia e një informacioni Drejtorit të Përgjithshëm, nuk përbën arsye për ta vlerësuar këtë informacion më shumë se të tjerët. Është grupi hetimor që bën vlerësimin dhe verifikimin dhe mbi këtë bazë së bashku me prokurorin e ngarkuar për këtë çështje, përcaktohet edhe plani i veprimit që do të ndiqet”  shprehen burimet zyrtare të Policisë së Shtetit.

/Objektiv.al/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore! Showers
-1°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Clear
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-5°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore!
1°/-4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214