Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Vrasja e këngëtarit grek, nën dijeninë e kreut të Agimit të Artë

Vrasja e këngëtarit grek, nën dijeninë e kreut të Agimit të Artë

0 Komentet 🕔01.10.2013 - 09:09

Vrasjet, rrahjet dhe shfaqjet e tjera të dhunës nga Agimi i Artë në Greqi nuk janë bërë aspak pa dijeninë e drejtuesve të levizjes. Mediat greke raportojnë se përgjimi i telefonanave të bëra në mbremien kur u vra këngëtari Pavlos Fissas tregon se një pjesë e mirë e drejtuesve të kësaj partie kanë qenë në dijeni të veprimeve të vartësve të tyre, madje duke kërkuar informacion të hollësishëm për ngjarjen.

Mësohet se mbi 100 telefonata janë kryer atë natë, kur krerët e Agimit të Artë informonin njëri-tjetrin, nga poshtë-lart, sipas hierarkisë së parashikuar në statutin e partisë.

Për vrasjen njoftohet së pari kreu i degës lokale të partisë, Jorgos Pateli, i telefonohet deputetit Janis Lagos, deri sa më në fund, brenda gjysmë ore, informacioni shkon tek kreu i partisë, Nikos Mihaloliakos.

Pateli dhe Lagos kanë folur para dhe pas vrasjes, plot 34 herë.

Pastaj, 40 minuta pas vrasjes, në ora 00:37, Mikaloliakos i dërgon deputetit Janis Lagos një sms, ku me sa duket kërkon një informacion më të detajuar, i cili i jepet vetëm pak sekonda më vonë

“E gozhuam në bark, jo në zemër”, është thënë në njërën prej telefonatave të përgjuara, duke lënë të kuptohet se Pavlos Fissas u qëllua me thikë në bark, plagë e cila i shkaktoi vdekjen.

Telefonatat vazhdojnë me intensitet edhe të nesërmen, kur kreu i degës lokale të Nikeas (zona ku u vra këngëtari) i telefon Mihaloliakos plot 14 herë.

Ishin të shumtë ata që dinin çdo gjë në lidhje me vrasjen e Fissas. Gjithkush u përpoq të mbulonte gjurmët e veta. Mediat transmetojnë të transkriptuara telefonatat, ku duket se protagonistët janë frikësuar pas krimit dhe shprehen se rrezikojnë të “fundosen” apo të “shkatërrohen”.

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214