Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Vrasja e biznesmenit Artan Santo, debat në Komisionin parlamentar të Sigurisë

Vrasja e biznesmenit Artan Santo, debat në Komisionin parlamentar të Sigurisë

0 Komentet 🕔09.07.2014 - 10:43

Vrasja e biznesmenit Artan Santo,ndodhur pak ditë më parë në Tiranë, është bërë objekt debati gjatë mbledhjes së Komisionit parlamentar të Sigurisë.

Deputeti i Partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Luan Rama theksoi se policia private e cila mbronte bankën ku u vra biznesmeni Santo nuk ishte e aftë të reagonte.

Ai bëri propozimin që policia e private të ketë të njëjtin status me Polici e Shtetit,por ky propozim nuk u miratua nga deputetët e tjerë të komisionit të cilët theksuan se me parë duhet të bëhën studime për këtë gjë.

Deputeti i LSI-së tha se”Më falni për shembullin,tek banka ku u vra biznesmeni Artan Santo,roja tri hapa larg ishte dhe po flinte gjumë.Edhe armën aty e kishte por nuk e përdori. Punonjësit e policisë private duhet të kenë të njëjtin status me me policinë e shtetit.Edhe gjykatat mbahen me roja private,mund të hyj cdo keqbërë,cilido bandit deri në sallë e gjyqit dhe të vras.Ne duhet të rrisim cilësinë e sigurisë private”-theksoi deputeti Luan Rama.

/ Ariana Saraçi /

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr