Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Volvo, parkon pa nevojën e një drejtuesi

Volvo, parkon pa nevojën e një drejtuesi

0 Komentet 🕔01.07.2013 - 10:00

Ne ëndërrojmë makina me vetë-drejtim, por si thoni për makinat me vetë-parkim?

Makina më e re Volvo vetë-parkuese sapo gjen një vend të lirë fillon parkohet vetë pa nevojën e një drejtuesi.

Ky shërbim vihet në funksion me anë të një aplikacioni në celular, ku  drejtuesi pa qenë në automjet aktivizon shërbimin përkatës dhe makina me anë të sensorëve fillon të kërkojë vënd të lirë për parkim.

Kjo është një arritje e madhe për sa i përket kompanisë së makinës se re Volvo self-parking.

/Altin Tufa/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Shiu!
9°/1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Chance of Shiu!
6°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore!
5°/-4°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 25, 2018
Bore! Showers
-4°/-11°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 26, 2018
Bore!
-6°/-10°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 27, 2018
Bore! Showers
-6°/-16°
E mërkurë E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 12:00 PM CET on January 03, 2018
Shiu!
10°/0°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 12:00 PM CET on January 04, 2018
Pjesërisht vranët
9°/-3°
It is forcast to be Clear at 12:00 PM CET on January 05, 2018
Clear
7°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr