Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Vizita në Beograd, Topi: Rama të konsultohet, është një çështje mjaft e ndjeshme

Vizita në Beograd, Topi: Rama të konsultohet, është një çështje mjaft e ndjeshme

0 Komentet 🕔17.10.2014 - 08:53

Ish-Presidenti i Republikës, Bamit Topi i ka kërkuar Ramës që më parë të konsultohet me partitë politike për vendimin që do të marrë për të zhvilluar vizitën në Beograd. Në një intervistë për gazetën Panorama, Topi u shpreh se situata aktuale po kalon kufirin e një vendmarrje të një partie a qeverie dhe se çështja është shumë e ndjeshme.

“ Nëse do të isha në pozicionin e zotit Rama, nuk do të bëja një vendimmarrje unilaterale, do ta kasha trajtuar me shumë kujdes dhe në konsultim me partnerë të rëndësishëm në vend dhe partnerët tanë kryesorë. Unë nuk jap këshilla kur nuk m’i kanë kërkuar ato. Situata aktuale po kalon kufirin e vendimmmarjes së një partie apo qeverie. Çështja është shumë e njeshme.

Kreu i FRD-së shtoi se incidenti në stadiumin e Beogradit është sajuar nga shërbimet sekrete serbe ne funksion të vizitës së Vladimir Putinit në Serbi.

/Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-7°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
Array°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214