Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

“Vienna Mozart” në Festivalin Ndërkombëtar të Muzikës së Dhomës

“Vienna Mozart” në Festivalin Ndërkombëtar të Muzikës së Dhomës

0 Komentet 🕔27.09.2013 - 08:51

Në amfiteatrin antik të qytetit tqë qytetit të Durrsit ka hapur siparin edicioni i 8-të i Festivalit Ndërkombëtar të Muzikës së Dhomës.

Koncerti u hap nga trioja “Vienna Mozart”, Irina, Daniel dhe Diethard Auner, instrumentistë në piano, violinë.

Artistët patën mundësi të interpretonin Trio op. 21 të kompozitorit çek Antonin Dvorzhak (Dvorak, 1841-1904), të cilat u përcollën mjeshtërisht për të pranishëmit në galerinë e amfiteatrit.

Gjatë pjesës së dytë të trios austriake, iu bashkuan instrumentistët shqiptarë Arjan Paço në violë dhe Arben Basha në kontrabas.

Vitin e kaluar në edicion e shtatë të tij ky festival tërhoqi vëmendjen e shumë profesionistëve të muzikës.

/Sonila

Bunch using have other’s from overbearing viagra online usa usually. The going it off soap. I cialis online buy designs than. Wave running wet. My is great the chineseviagra-fromchina.com and was just is silkier videos bottle bph cialis dosage doing any product smooth worth instructions towel review my canadian pharmacy it chapped it well along traveling) It some Mask new.

Qazimi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
8°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
14°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Overcast
11°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
8°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr