Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Vidhen kartat e kreditit, 300 milion dollarë humbje

Vidhen kartat e kreditit, 300 milion dollarë humbje

0 Komentet 🕔26.07.2013 - 14:12

Autoritetet amerikane kanë dënuar pesë shtetas të huaj me vjedhje të kartave të kreditit, duke rezultuar në më shumë se $300 milion humbje për kompani të ndryshme në Amerikë dhe Evropë.
Prokurorët federalë e quajtën këtë piraterinë më të madhe financiare në historinë e vendit, dhe dënuan katër rusë dhe një ukrainas në një gjykatë të Nju Xhersit.
Burrat janë akuzuar për vjedhjen e 160 milion dollarë nga kartat e kreditit dhe debitit nga mesi i 2005-ës deri në korrikun e shkuar.
Grupi i piraterisë financiare u shiti numrat e kartave disa palëve dytësore, të cilët pastaj i shitën në internet.
Dy nga të akuzuarit janë në paraburgim. Dmitriy Smilianets po mbahet në Shtetet e Bashkuara dhe Vladimis Drinkman është në Holandë, dhe po pret ekstradimin.

/Borana Belegu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214