Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Vëzhguesit ndërkombëtarë: zgjedhjet në Shqipëri, u arritën disa standarde

Vëzhguesit ndërkombëtarë: zgjedhjet në Shqipëri, u arritën disa standarde

0 Komentet 🕔25.06.2013 - 16:35

Sipas BBC-së, vëzhguesit ndërkombëtarë kanë raportuar se votimi në Shqipëri ka qenë pjesërisht i suksesshëm dhe i përputhshëm me standardet evropiane. I gjithë ky proces zgjedhorë është  test për demokracinë në vend dhe të ardhmen tonë evropiane.

Sipas vëzhguesve të OSBE-së, pjesëmarrja mbi 50% është e kënaqshme  dhe  nga zgjedhjet e fundit të realizuara në vend ka patur progres. Ajo që bie në sy sipas tyre, është shpallja e fitores nga partitë kryesore akoma pa filluar procesi i numërimit, këtij shqetësimi i është bashkuar edhe ish-presidenti, Alfred Moisiu dhe Komisioni Qendrorë i Zgjedhjeve.

Jorgen Grunnet, kreu i vëzhguesve zgjedhorë nga katër organizatat ndërkombëtare tha për BBC;
“Disa nga problemet që janë konstatuar janë : mbipopullimi, vonesat dhe pasiguria lidhur me identifikimin e votuesve që dha një përshtypje të çorganizimit…”. Ai shtoi se: “disa nga standardet ndërkombëtare pothuajse u përmbushën, disa pothuajse nuk u përmbushën, dhe disa ishin në mes”.

/Bekim Bici/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214