Verdi, Mendelson dhe Çajkovski “vijnë” në Shqipëri

0

Të premten më 17 maj Tirana do të mirëpresë mjeshtrin e madh italian Stefano Rabalja, i cili do të drejtojë Orkestrën e Radio Televizionit Shqiptar, ku do të luhen kompozimet e Verdit (Overture La Forza del destino), të Çaikovskit (Koncert për piano dhe orkestër) dhe Mendelsonit (Sinfonia nr. 3, op 56, la minore-skoceze).

Kryeqyteti vazhdon të mirëpresë veprimtari të shumta muzikore, dhe në vijim të këtij muaji priten edhe shumë të tjerë. Koncerti do të mbahet në Akademinë e Arteve, ne orën 19.00.

/Najada Fosa/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here