Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Vendimi për Unazën e Madhe,  105 persona shpronësohen me 448 lekë/m2

Vendimi për Unazën e Madhe, 105 persona shpronësohen me 448 lekë/m2

0 Komentet 🕔25.04.2014 - 09:19

Pronarët që do të shpronësohen nga ndërtimi i Unazës Lindore të Tiranës (në zonën e Lundrës dhe Farkës së Madhe) do të kompensohen me 448 lekë për metër katror. Ky është çmimi që Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës ka caktuar për 105 pronarë që do të preken nga ndërtimi i këtij segmenti rrugor.

Gjithsej ministria ka vënë në dispozicion 61.239.472 lekë për kompensimin, ndërsa ka botuar në fletoren zyrtare kërkesën për shpronësim. Personat që preken nga kjo gjë mund të mësojnë sasinë e dëmshpërblimit që parashikon ligji.

Ndër të tjera në publikimin zyrtar thuhet se pronarët që kanë kundërshtime në lidhje me çmimin, sipërfaqen apo çdo gjë tjetër, kanë të drejtën të paraqesisn pretendimet e tyre, shoqëruar me dokumentacionin përkatës, pranë Ministrisë së Transportit dhe Infrastrukturës.

 /Romina Qama/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-5°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
1°/-7°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
Array°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214