Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Vendi më i ndotur në botë

Vendi më i ndotur në botë

0 Komentet 🕔14.07.2014 - 11:28

Të gjithëve na pëlqen të bejmë Pazar në zonat më të dëgjuara.

Në rrugën Oxford të Londrës janë përqendrimet më të larta të dioksidit të azotit, toksinë kjo që mund të shkaktojë sulme të rënda të astmës dhe sulme në zemër.

Shkak për këtë është trafiku i pandalshëm në rrugë, që gjatë tërë ditës është i mbushur me vetura, taksi dhe autobusë që lëshojnë sasi të madhe të këtij helmi, raporton Independent, transmeton Telegrafi.

Sasia e NO2 në Oxford Street është 463 mikrogramë për metër kub, që është tri herë më shumë se përqendrimi maksimal i lejuar.

/Izabela Zavalani/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr