Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Velipojë, denoncon dhunën e të shoqit, shefi policisë i kërkon favore seksuale

Velipojë, denoncon dhunën e të shoqit, shefi policisë i kërkon favore seksuale

0 Komentet 🕔26.08.2014 - 10:56

Velipojë -Pas skandalit seksual të sarandës një tjetër skandal regjistrohet në zyrat e shtetit. Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm në Ministrinë e Brendshme arrestoi sot Ernest Palukun me detyrë shef i Stacionit të Policisë në Velipojë, pasi i kërkoi favore seksuale shtetases R.M, që trokiti për të denoncuar dhunën që ushtronte i shoqi.

Paluku në vend që t’i vinte në ndihmë qytetares i ka kërkuar asaj favore seksuale duke shpërdoruar detyrën.

Më datë 25.08.2014, Shërbimi i Kontrollit të Brendshëm, arrestoi në flagrancë punonjësin e policisë Ernest Ndue Paluku, me detyrë Shef i Stacionit të Policisë Velipojë, (Komisariati i Policisë Shkodër), pasi dyshohet se ka konsumuar elementët e veprës penale të “Shpërdorimit të detyrës”dhe “Marrdhënie seksuale ose homoseksuale duke shpërdoruar detyrën”, të parashikuar nga nenet 248 dhe 105 i Kodit Penal.”- thuhet në deklaratën e Policisë së Shtetit.

Nga hetimet rezulton se shtetasja R.M është paraqitur për të bërë denoncimin e dhunës që ushtronte i shoqi, ndërkohë Ernest Paluku nuk ka kryer detyrën sipas procedurave standarte, por ka shfytëzuar postin duke i kërkuar favore seksuale. Këto veprime funksionari i policisë i ka kryer jashtë dëshirës së shtetases R.M duke i premtuar lehtësim për shqetësimet që i sillte bashkëshorti.

Për veprime të mëtejshme materialet ju kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyjgësor Shkodër.

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
14°/6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/2°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-2°/-4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore!
-1°/-7°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Ice Pellets
1°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214