Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Veliaj, autobusa elektrik në fund të janarit

Veliaj, autobusa elektrik në fund të janarit

0 Komentet 🕔23.01.2018 - 13:18

urban elektrik

Kryebashkiaku I Tiranës Veliaj prezantoi disa projekte se si ta bëjmë  Tiranën një qytet më të pastër dhe më miqësor me mjedisin.

Erjon Veliaj paralajmëroi linjen e parë të autobuzëve elektrik dhe deklaroi se propozimin është gati për qarkullimin e autobuzëve në qytet

Gjithashtu, konfirmoi se në muajin shkurt do të vijnë në qytet 4 mijë bicikleta dhe thotë se synon që qarkullimi me bicikleta të jetë më atraktiv se autobusi.

Aktualisht në kryeqytet operojnë tri kompani taksi elektrike, por nëse dikush tjetër kërkon licensë kryebashkiaku garantoi se do ta marrë brenda 24 oreve.

Përgatiti: E.B

 

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Chance of Shiu!
12°/8°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Shiu!
13°/7°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Chance of Shiu!
15°/7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Bore! Showers
2°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Bore!
1°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Bore!
2°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 19, 2018
Shiu!
8°/3°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on February 20, 2018
Chance of Shiu!
8°/3°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on February 21, 2018
Overcast
9°/4°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr