Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Vazhdon protesta studentore kundër qeverisë

Vazhdon protesta studentore kundër qeverisë

0 Komentet 🕔05.12.2018 - 10:40

Studentët e Fakultetit të Arkitekturës kanë protestuar edhe këtë të mërkurë duke bojkotuar mësimin për ditën e dytë rradhazi.

Studentët kanë marshuar në drejtim të Ministrisë së Arsimit për të kundërshtuar taksën prej 670 lekësh për një kredit të provimeve, shumë kjo mjaft e lartë për t’u përballuar.

Vendimi i qeverisë është marrë në maj të 2018 ku sipas këtij vendimi, çdo student duhet të paguajë në të holla për çdo provim të mbartur.

Studentët kërkojnë heqjen e tarifës si dhe pagesa e vitit akademik të bëhet në janar dhe jo tani, duke vendosur dhe një peticion për anulimin e vendimit.

/J. Spaho/ screenshot-80_1544000995-3931339

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214