Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Uruguaji legalizon marihuanën

Uruguaji legalizon marihuanën

0 Komentet 🕔11.12.2013 - 12:53

Uruagaji është vendi i parë që legalizon kultivimin, blerjen dhe përdorimin e marihuanës.

Senati i këtij vendi ka votuar në favor të këtij propozimi. Megjithatë, ky vendim do të ndiqet nga shtetet e tjera për shkak të debatit nëse duhej apo jo të lejohej legalizimi.

Konsumatorët mund të blejnë maksimum 40 gramë çdo muaj nga farmacitë e licencuara, nëse janë shtetas të Uruguajit, mbi 18 vjeç dhe janë të regjistruar në listën e qverisë. Qeveria do t’i vëzhgojë porositë çdo muaj. Pas ardhjes në fuqi të ligjit, qytetarët sipas dëshirës mund të kultivojnë një sasi të caktuar.

/Jola Llozhi/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214