Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Universiteti i Korçës hap 6 degë të reja, rriten kërkesat e maturantëve për të ndjekur studimet

Universiteti i Korçës hap 6 degë të reja, rriten kërkesat e maturantëve për të ndjekur studimet

0 Komentet 🕔07.09.2013 - 09:42

Universiteti i Korçës “Fan Noli” do të çelë për këtë vit akademik 6 programe të reja studimi në nivelin e parë dhe master profesional dhe shkencor.

Rritja e kërkesave të maturantëve për të ndjekur studimet në këtë universitet , ka bërë që rektorati ti kërkojë Ministrisë së Arsimit , jo vetëm shtim të kuotave në degët ekzistuese, por edhe hapjen e degëve të reja , të cilat përfshijnë, fakultetet e ekonomisë , bujqësisë ,infermjerisë dhe shkencave sociale.

Rektori i universitetit “Fan Noli” sqaron se për këtë vit akademik, janë miratuar 2040 kuota të reja në nivelin e parë dhe 1270 kuota në nivelin master, ndersa pritet të miratohen edhe kuotat për sistemin part-time.
Përmirësimi I infrastrukturës fizike dhe vënia në funksion të proçesit mësimor të dy ndërtesave të reja , për të cilat janë investuar mbi 200 milion lek,do ti japë fund zhvilllimit të mësimit me turne.

Universiteti I Korçës, në auditoret e të cilit do të ulen mbi 7500 studentë, mbetet më I preferuari për maturantët e Rajonit të Juglindjes, por vitet e fundit edhe për ata të rajoneve të tjera të vendit ,të cilët zenë 20% të numrit të përgjithshëm të studentëve.

/Armela Ago/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214