Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Universiteti Bedër pjesë e projektit të Departamentit Amerikan të Shtetit, “P2P: Challenging Extremism”

Universiteti Bedër pjesë e projektit të Departamentit Amerikan të Shtetit, “P2P: Challenging Extremism”

0 Komentet 🕔07.10.2015 - 10:45

Universiteti Bedër përzgjidhet bashkë me 40 universitete të tjera nga mbarë bota për të marrë pjesë  në projektin “P2P: Challenging Extremism” (Iniciativa Universitare Kundër Ekstremizmit)

Kjo iniciativë, e ndërmarrë nga Shtëpia e Bardhë dhe Departamenti Amerikan i Shtetit, konsiston në një fushatë komunikimi kryesisht online, ku grupet e studentëve që përfaqësojnë universitetet e përzgjedhura, do të përcjellin në çfarëdolloj forme mesazhe të shumta kundër ekstremizmit.

Në kuadër të këtij projekti, studentët zhvilluan telekonferencën e parë me panelistë nga Washingtoni, e cila konsistoi në një komunikim interaktiv pyetje – përgjigje rreth aspekteve të shumta të kësaj iniciative.

Projekti përmban gjithashtu edhe një konkurs ndërkombëtar, ku ekipet më të mira nga e gjithë bota do të kenë mundësi të udhëtojnë drejt Washingtonit për të prezantuar fushatat e tyre dhe për të konkuruar me ekipet e tjera pjesmarrëse.

/Erzen Carja/

DSC_0295 DSC_0311 DSC_0313 DSC_0314 DSC_0316 DSC_0331

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr