Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Unaza e re, vazhdojnë përplasjet mes banorëve dhe policisë

Unaza e re, vazhdojnë përplasjet mes banorëve dhe policisë

0 Komentet 🕔05.12.2018 - 09:47

 

Zona e sheshit “Shqiponja” do të preket nga projekti i Unazës së re  ku deri më tani ky projekt rezulton me shembjen e pesëmbëdhjetë ndërtesave. Një prej tyre është ajo e zotit Bajram Nela, i cili në vitin 2005 ka aplikuar për proces legalizimi por ende nuk e ka marrë certefikatën e pronësisë.

Vetë ai shprehet: “Në 2005 kam aplikuar për process legalizimi, por ajo certefikate nuk mu dha kurrë. Ky është një veprim i padrejtë pasi unë e kam ankimuar dhe policia nuk mund të veprojë derisa të shprehet gjykata”.

Gjatë prishjes së ndërtesës dykatëshe, nuk mungoi përplasja me policinë.

Pasi të shemben të gjitha objektet e paregjistruara në hipotekë, do të fillojë dhe shembja e objekteve legale ku do të bëhet dhe vlerësimi i tyre në mënyrë që të bëhët dëmshpërblimi

/J. Spaho/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214