Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ulet me 5% çmimi i naftës në vend

Ulet me 5% çmimi i naftës në vend

0 Komentet 🕔10.04.2014 - 15:02

Çmimi i karburnatit në tregun shqiptar ka shënuar ulje, çmimi i naftës dhe benzinës ka  zbritur  nën 190 lekë/ Litër,  nga 200 lekë që ishte.

Nafta nga 192 lekë/Litër është ulur në 185 lekë/Litër, ndërsa benzina nga  199 lekë/Litër  është ulur në 188 lekë/Litër.

Efekt i kësaj rënie është ulja e çmimit të naftës në bursë javët e fundit, ku nga më shumë se 100 dollarë për fuçi, çmimi zbriti në 93 dollarë.

Ulja e çmimeve në tregun tonë është diktuar nga ulja e  çmimeve ndërkombëtare dhe nga futja në treg e një kompanie tjetër.

Rritja e konkurencës në treg duket se ka dhënë efektet e saj, ndërkohë që disa prej importuesve e tregtarëve të karburantit pohojnë se ka një çmim dysheme nën të cilin nuk zbresin dot.

Sipas vlerësimeve në treg, mes çmimit të importit, taksave dhe kostove të kompanive, çmimi në treg duhet të jetë afërsisht 180 lekë.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214