Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ulet çmimi i derivateve të naftës

Ulet çmimi i derivateve të naftës

0 Komentet 🕔04.11.2013 - 19:24

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRE) ka vendosur që çmimet e benzinave dhe dizelit prej sonte në mesnatë do të zvogëlohen për dy denarë për një litër.

Nga ky vendim zvogëlohet çmimi i rafinerive dhe shitjes me pakicë të derivative të naftës për 3,39 gjerësisht për 2,66 për qind.  Arsyeja e zvogëlimit të  çmimeve të shitjes me pakicë të derivateve të naftës nga KRE-ja ka ardhur si pasojë  çmimit 2,3 për qind më të lartë mesatar të naftës së papërpunuar në tregun botëror në 14 ditët e fundit dhe për 1,09 kurs më të lartë të denarit në raport me dollarin.

Çmimi i ri i shitjes me pakicë i EUROSUPER BS-95 do të kushtojë 76,50 denarë për një litër, EUROSUPER BS-98 do të shitet për 78 denarë, ndërsa EURODIZELI (D-E-V) për 68,50 denarë për një litër. Çmimi i shitjes me pakicë i Vajit ekstra të lehtë për amvisëri (EP-1) zvogëlohet për 1,50 denarë për një litër dhe tani kushton 57,50 denarë për një litër. Çmimi i shitjes me pakicë i mazutit M-1 NS zvogëlohet për  për 1,078 denarë për një kilogram dhe tani shitet për  39,457 denarë për një kilogram.

Me vendimin e KRRE-së për 1,078 denarë për një kilogram zvogëlohet edhe çmimi i shitjes me pakicë i mazutit M-1 NS i cili tani shitet për 39,457 denarë për një kilogram.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E premte E shtunë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Shiu!
10°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Chance of Shiu!
16°/7°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Shiu!
15°/6°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore!
-1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Bore!
-1°/-3°
Sot E premte E shtunë
It is forcast to be Chance of Bore! at 7:00 PM CET on December 13, 2018
Chance of Bore!
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 14, 2018
Bore! Showers
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 15, 2018
Chance of Shiu!
5°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214