Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Ulen çmimet e banesave

Ulen çmimet e banesave

0 Komentet 🕔24.08.2013 - 10:52

Indeksi i çmimit të banesave, në tremujorin e dytë të këtij viti, ka pësuar një ulje me rreth 10.7% në terma vjetorë nominalë.

Sipas Bankës së Shqipërisë ulje ka pësuar edhe indeksi i qirave me një rënie rreth 6.3%.

Viti 2013 është karakterizuar nga një kërkesë e plogësht konsumatore edhe pse në tremujorin e dytë, pas lehtësimit të standardeve të kredisë hipotekare, mund të thuhet se ka patur një rritje kërkese të kredisë për blerje banese.

Për periudhën në vijim, me rritjen e lejeve të ndërtimit, pritet të përcaktohet dhe lëvizja e çmimeve.

/Elona Tereziu/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr