Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

UEFA  zyrtarizon kanditaturat për Superkupën e Europës në vitin 2020.

UEFA zyrtarizon kanditaturat për Superkupën e Europës në vitin 2020.

0 Komentet 🕔19.01.2018 - 14:24

dddd

UEFA ka zyrtarizuar sot 9 vendet që kanë aplikuar për organizimin e Superkupës së Europës në vitin 2020.

Federata Shqiptare e Futbollit ka shfaqur përsëri interers për të sjellë në Shqipëri një Supërkupë. Shqipëria e provoi muaj më parë, pa ia dalë mbanë, por organizimi i një Superkupe Europe mbetet synim madhor.Shqipëria është paraqitur në këtë garë me “Arenën Kombëtare”, një stadium në ndërtim që pritet të përfundojë në 2018 dhe me një kapacitet prej 22 mijë e 500 vende

Afati për të dorëzuar aplikimin ishte deri më 12 janar dhe nuk lejohej kandidimi i vendeve që do të prisnin ndeshje të Kampionatit Europian 2020. Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s do ta zgjedhë vendin organizator në maj të këtij viti.

Vendet   e tjera që kanë shfaqur interes për të pritur Superkupën e Europës 2020 janë

Shqipëria, Tiranë, Arena Kombëtare

Bjellorusi, Minsk, Dinamo Stadium

Finlandë, Helsinki, Helsinki Olympic Stadium

Francë, Nicë, Grand Stade de Nice

Izrael, Haifa, Sami Ofer

Kazakistan, Almati, Almaty Central Stadium

Moldavi, Kishinjev, Zimbru Stadium

Irlanda e Veriut, Belfast, Ëindsor Park

Portugali, Porto, Dragão

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Bore! Showers
-2°/-10°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214