Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

UEFA gjobit Kukësin me 27 mijë euro

UEFA gjobit Kukësin me 27 mijë euro

0 Komentet 🕔06.09.2013 - 10:14

Kukësi tashmë është detyruar të paguaje  plot 27 mijë euro UEFA-s. Goditja e  parë ishte humbja ndaj Lushnjës dhe e dyta erdhi dje për shkak të sjelljes së tifozëve në stadiumin “Qemal Stafa”.

Burimet zyrtare të klubit tregojnë se dje në adresë të klubit kanë mbërritur disa shkresa nga UEFA, që janë vendime të komisionit disiplinor të këtij institucioni . 14 mijë euro gjobë për shkak të hedhjes së shisheve dhe fishekzjarre në përballjen me Sarajevon, ndërsa  13 mijë Euro për takimin me Metalurg Donjeck.

Kukësi nuk ia hedh me 27 mijë Euro në total, sepse janë në shqyrtim edhe relacionet e sfidës me Trabzonsporin, që me siguri kanë prova të mjaftueshme për ta dënuar skuadrën e Armando Cungut me një tjetër gjobë të majme.

Vendimet e disiplinorit të UEFA-s i kanë ardhur si një tjetër goditje për presidentin Safet Gjici, që ka bërë investime të mëdha për këtë ekip.Krahas ndërtimit të stadiumit të ri,  ai ka blerë shumë futbollist cilësor në merkaton e verës dhe është në kërkim të trofeut të Kampiones së Shqipërisë. Përgjegjësi për gjobat e vëna nga UEFA kanë pa dyshim edhe forcat e rendit, që janë treguar të paafta për të identifikuar dhe shoqëruar personat që e ngatërrojnë mbështetjen e skuadrës së zemrës me sjellje që janë ta patolerueshme nga qeveria e futbollit evropian.

/Jonida Halili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
2°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214