Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

TVSH-ja 21% për të gjithë, 10% për të varfërit

TVSH-ja 21% për të gjithë, 10% për të varfërit

0 Komentet 🕔10.12.2013 - 11:26

Nga diskutimet e projekt- paketë fiskale është vendosur që Tatimi mbi Vlerën e Shtuar nga 20% të shkoj në 21% për të gjithë tatim-paguesit. Ndërkohë, për njerëzit në nevojë ky tatim do të ulet deri në 10% për mallrat ushqimore.

Ky projekt nuk ka marrë akoma formën përfundimtare, por ka marrë miratimin e Fondit Monetar Ndërkombëtar. Gjatë këtyre dy ditëve pritet miratimi nga qeveria dhe diskutimi nga grupet e interesit.

“Rritja e TVSH-së do të sjellë rritje në buxhet me 7 miliardë lekë, si dhe do të ketë më pak evazion se rritja e tatim-fitimit. Ndërsa për lehtësitë që do të shkojë kundrejt të varfërve nuk dihet akoma sesi do të aplikohet. Një nga mundësitë është subvencioni i taksës”, pohuan Burimet e Ministrisë së Financave.

/Rabihana Halili/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
9°/3°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Pjesërisht vranët
13°/4°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Chance of Shiu!
11°/0°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Bore!
0°/-3°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore! Showers
0°/-4°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore! Showers
-3°/-6°
Sot E enjte E premte
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Shiu!
7°/1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 24, 2019
Bore!
4°/-3°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 25, 2019
Bore!
-1°/-7°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214