Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Tryeza për sistemin e drejtësisë: Rama dhe Meta shmangin takimin

Tryeza për sistemin e drejtësisë: Rama dhe Meta shmangin takimin

0 Komentet 🕔07.10.2014 - 09:39

Tryeza e përbashkët që zhvilloi Presidenti Nishani për diskutimin e reformës në Drejtësi u pasqyrua me qëndrime të ftohta mes kryeqeveritarit Rama dhe kreut të opozitës, Lulzim Basha. Secili prej tyre takoi në nisje të takimit Kreun e shtetit, Kreun e Kuvendit dhe përfaqësuesit e SHBA-së,BE-së dhe OSBE-se, por jo kundërshtarin politik.

Kreu i maxhorancës ishte i pari që iu drejtua Hotel Tiranës 30 min përpara se të niste takimi. Së bashku me Drejtorin e Komunikimit, Endri Fuga, ai u ul në barin e hotelit. Më vonë mbërritën edhe pjestarët e tjerë, ku shumica e tyre ishte pjesë e gjyqësorit. Gjatë kësaj kohe Kreu i qeverisë u përqëndrua aq shumë në fjalimin e përgatitur, saqë ndryshoi edhe pozicion në atë mënyrë që t’i kishte të gjithë pas kurrizit.

Pas disa minutash të pranishëm do të jenë Kreu I Kuvendit Ilir Meta dhe Kreu I PD-së Lulëzim Basha, të cilët do të drejtohen për nga tryeza.

 

/Objektiv.al/

 

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214