Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Trupi i pajetë i Kacifas mbërrin në Gjirokastër

Trupi i pajetë i Kacifas mbërrin në Gjirokastër

0 Komentet 🕔07.11.2018 - 10:05

Trupi i  pajetë i Kostandino Kacifas ka mbërritur ditën e djeshme në Tiranë dhe pritet ti dorëzohet familjes.

35 vjeçari u ekzekutua nga  forcat RENEA në 28 tetor të ktij viti pasi nuk iu bind urdhit te forcave të armatosura. Kjo datë,  përkon dhe me ditën Kombëtare të Greqisë,  ku në Burlat të Gjirokastrës  ishin mbledhur  shume figura të rëndësishme për të mbajtur kremtimin.

Vendimi  i marrjes së trupit të pajetë të minoritetit grek është firmosur nga prokurori i Krimeve të Rënda, Njazi Seferi në mënyrë që të tërhiqej prej familjarëve në

Ndërkohë, avokati Efthimios Navridis  kërkon të marrë dhe një kopje të raportit mjeko- ligjor për tua dorëzuar familjarëve.

 

kostandin-kacifa-770x412-e1541512212536

 

Sipas mediave greke, ceremonia do të mbahet paraditene së ënjtes dhe  pritet të jenë të pranishëm mbi 2000 grekë. Policia shqiptare ka marrë të gjitha masat për monitorimin e ceremonisë mortore.

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
15°/5°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
13°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214