Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Troket Liga e Europës

Troket Liga e Europës

0 Komentet 🕔25.04.2013 - 11:37

Liga e Europës rikthehet sonte në orën 21:05 me dy përballjet e para gjysmëfinale. Kampionët në fuqi të kontinentit, Çelsi do të udhëtojë për në Zvicër ku do të përballet me Bazelin. Portugezët e Benfikës do të udhëtojnë drejt Stambollit ku I pret Fenerbahçe.

Kryendeshja e mbrëmjes, të paktën në letër është Fenerbahçe-Benfika, ndërsa Çelsi duket se i ka “hesapet” më të lehta.  Portugezët shkojnë në Turqi me një bilanc prej 39 ndeshjesh zyrtare pa humbje, 32 fitore dhe 7 barazime. Disfatën e fundit Benfika e ka pësuar në Ligën e Kampioneve përballë Spartakut të Moskës me 27 tetor 2012.

Fenerbaçe vjen pas një humbjeje 2-0 kundër Gençlerbirligi, humbje që ka ndikuar në moralin e lojtarëve pasi e shikojnë veten shtatë pikë larg Gallatasarajit në luftën për titull, kur kanë mbetur vetëm katër javë për t`u luajtur.

Ndërkaq, fituesit e tre viteve të fundit dhe kryesuesit aktual  të Super Ligës zviceriane, Bazeli, do të presë Çelsin në një mbremjë prej kampionësh.

Londinezëve u ka mbetur edhe një mundësi për të mos e cilësuar këtë sezon si të dështuar dhe ajo është Liga e Europës, ku edhe shihen si favoritët kryesorë për të triumfuar më 15 maj në Amsterdam.

Ndeshjet e kthimit do të zhvillohen më 2 maj, ku do të përcaktohen edhe finalistët.

/Ariglon Pali/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
11°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Overcast
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-1°/-7°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Clear
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
-2°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-5°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214