Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Tregtia Shqipëri-Kosovë

Tregtia Shqipëri-Kosovë

0 Komentet 🕔03.02.2014 - 20:42

Eksportet shqiptare në Kosovë për herë të parë që nga vitit 2007 shënuan rënie. Sipas të dhënave  zyrtare të tregtisë pengesat e shfaqura verën e kaluar me zhvendosjen e magazinave doganore në Kosovë bënë që eksportet tona në tregun shqipfolës të bien me 6% dhe vëllimi i tregtisë me Kosovën  të shënoj një rënie të lehtë.

Të hënën në Ministrinë e Zhvillimit Ekonomik, Tregtisë e Sipërmarrjes erdhi propozimi i grupit akademik këshillues  për krijimin e hapsirës së përbashkët Shqipëri-Kosovë.

Ky ishte propozimi i parë i grupit akademik këshillues, që ministri Arben Ahmetaj ka zgjedhur të ketë pranë vetes.

Krijimi i një tregu të përbashkët duket si një ëndërr e largët edhe pas ndërtimit të rrugës së kombit e madje dhe pas mbledhjeve të përbashkëta të qeverive të dy vendeve.

/Enkeleda Cami/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
10°/1°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
11°/4°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Mostly Cloudy
11°/-1°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Mostly Cloudy
1°/-8°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
-3°/-6°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-8°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 16, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-11°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
1°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-2°/-6°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214