Topalli: Nuk jam përfshirë në fushatën për kreun e PD

0

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli reagon nëpërmjet një deklarate në faqen e saj në Facebook, ku akuzon kreun e PS-së, Edi Ramën për akuza dhe shpifje. Topalli ka hedhur poshtë akuzat për përfshirje të saj në fushatën  për zgjedhjen e Kryetarit të ri të Partisë Demokratike.

Nëpërmjet kësaj deklarate, Topalli akuzon kreun e PS-së, Edi Rama për krijimin e situatave të tilla, duke ftuar demokratët që të hedhin poshtë me përçmim  trillimet nga Edi Rama me mediat e tij.

“.. dua te sqaroj opinionin publik dhe, vecanerisht demokratet, se ky eshte nje mashtrim dhe trillim. E konsideroj te padenje, te papranueshme dhe te ulet perdorimin nga kushdo te emrit tim. Ftoj demokratet te votojne sipas ndergjegjes se tyre per ate qe besojne se do t’i coje ne fitore!” sqaroi Topalli.

/Sonila Duka/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here