Tiranë: Vdes 46-vjeçarja, goditet me thikë nga i shoqi

0

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën “Tefta Tashko” në kryeqytet.

Viktima është 46-vjeçarja, Valbona Çarçani e cila është goditur me thikë nga bashkëshorti i saj në mes të rrugës.

Policia ka bërë të mundur identifikin e autorit i cilë është shtetasi Genci Çarçani 48-vjeç.

Arsyja e kësaj ngjarje të rëndë mësohet se është bërë një zënkë mes çiftit, për arsyje xhelozie .

46-vjeçarja, nënë e dy vjazave ka gjetur menjëherë vdekjen, pasi nga të dhënat e policisë mësohet se gruaja është goditur me thikë disa herë.

Policia raporton se çifti kishte jetuar prej vitesh në Itali, ndërsa prej disa kohësh ishin kthyer në Shqipëri, dhe ishin në proces divorci.

Policia e Tiranës ka arritur të arrestojnë menjëherë bashkëshortin vrasës, ndërsa ai po tentonte të largohej nga vendi i ngjarjes.

/Sonila Qazimi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here