Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Beder



Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Tiranë, tre gjyqtarë nën hetim për shpërdorim detyre

Tiranë, tre gjyqtarë nën hetim për shpërdorim detyre

0 Komentet 🕔16.05.2013 - 15:30

Prokuroria e kryeqytetit ka marrë nën hetim tri dosje penale për gjyqtarë të Shkallës së Parë dhe të Apelit.

Burimet zyrtare të Prokurorisë pohuan gjithashtu dje se proceset hetimore ndaj gjyqtarëve janë në fazën paraprake dhe që kryesisht kanë nisur me kallëzim.

“Për një rast, atë të shpërdorimit të detyrës, ka nisur procedimi penal dhe është kërkuar heqja e imunitetit”, thanë burimet e Prokurorisë. Ndërsa dy rastet e tjerë kanë të bëjnë me krime të zakonshme të gjykatësve. Njëkohësisht është konfirmuar se gjyqrarët e marrë nën hetim janë njëri nga Fakti, tjetri nga Apeli ndërsa gjyqtarja e sipërpërmendur është pjesë e Gjykatës së Shkallës së Parë.

Akuzat që rëndojnë mbi gjyqtarët e Faktit dhe Apelit janë “goditje për shkak të detyrës” dhe “shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor”.

Një pikë tjetër e rëndësishme është se Prokuroria ka gati akuzat dhe kërkesat për heqjen e imunitetit edhe pse procedimi penal ende nuk ka nisur për shkak se hetimet në të tre rastet janë në fazën e verifikimeve.

/Erzen Carja/ 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Pjesërisht vranët
14°/4°
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Shiu!
12°/6°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
12°/3°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore! Showers
1°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
1°/-3°
It is forcast to be Ice Pellets at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Ice Pellets
2°/-2°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Overcast
3°/-2°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 22, 2019
Bore!
3°/-1°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 23, 2019
Chance of Shiu!
4°/-1°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214