Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Tirane, sërisht në pranga shtetasi Ylber Huqi, falsifikator i dokumetave shtetërore

Tirane, sërisht në pranga shtetasi Ylber Huqi, falsifikator i dokumetave shtetërore

0 Komentet 🕔06.06.2013 - 18:09

Forcat blu të Tiranës, kanë bërë të mundur sot identifikimin e një baze ku falsifikoheshin dokumente shtetërore si: karta identiteti, certifikata dhe shumë loje të tjera dokumentash. Për këtë akt të dënueshëm është vënë në pranga një person dhe një tjetër është shpallur në kërkim nga Policia e Kryeqytetit.

Sektori i Krimit Ekonomik në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Tiranës ka arrestuar shtetasin 62-vjeçar, Ylber Huqi. Personi në fjalë është i njohur nga policia e Tiranës, pasi edhe më parë është dënuar për falsifikim dokumentash.

Sipas të dhënave zyrtare të forcave blu të Tiranës, Huqi është arrestuar në zonën e quajtur “Xhamlliku” në kryeqytet, aty ku kishte edhe shtëpinë.

Në shtëpinë e 62-vjeçarit janë sekuestruar disa dokumeta të falsifikuara, përkatësisht tetë vula shtetërore, karta identiteti, dokumente hipotekorë, patenta ndërkombëtare dhe kombëtare si dhe diploma gjimnazi dhe 9-vjeçare.

Në vitin 2008 në një operacion të koduar “Kafazi i pëllumbave”, Huqi është arrestuar sepse në bashkëpunim me persona të tjerë falsifikonin dokumeta në ambasada për të marrë viza, krim për të cilin është dënuar më parë, por pas lirimit ka filluar të njëjtin aktivitet.

/Marenglen Kume/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Shiu!
14°/5°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Chance of Shiu!
13°/2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
14°/4°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Bore!
2°/-1°
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Overcast
3°/-1°
It is forcast to be Bore! at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Bore!
1°/-3°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on January 19, 2019
Pjesërisht vranët
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 20, 2019
Mostly Cloudy
4°/-2°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on January 21, 2019
Mostly Cloudy
3°/-2°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214