Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Tiranë, policia merr masa për procesin zgjedhor

Tiranë, policia merr masa për procesin zgjedhor

0 Komentet 🕔21.06.2013 - 11:17

Sot në një konference për mediat, drejtori i policisë së Tiranës, Bernard Çaushaj njoftoi se për zhvillimin sa më normal të procesit zgjedhor në kryeqytet, do të angazhohen të gjitha forcat e policisë.

Konkretisht plani i policisë ndahet në katër faza, të cilat kanë nisur që nga trajnimi i oficerëve të policisë, ruajtja e 18 KZAZ-ve dhe 1422 qendrave të votimit më 23 qershor.

Faza e parë është ajo përgatitore ku në bashkëpunim me OSBE-në janë trajnuar rreth 1650 efektiva, faza e dytë është fushata zgjedhore për mbarëvajtjen e mitingjeve të partive politike, faza e tretë është zhvillimi ivotimit dhe shoqërimi i kutive të votimit dhe faza e katërt është ajo e ruajtjes së qendrave të numërimit të votave”, tha Çaushaj në fjalën e tij.

/Erzen Carja/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr