Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Tiranë, Policia: Mbyllen lokalet me pije alkoolike pranë shkollave

Tiranë, Policia: Mbyllen lokalet me pije alkoolike pranë shkollave

0 Komentet 🕔11.09.2014 - 08:31

Tiranë-Lokalet pranë ambienteve të shkolla, të cilët tregëtojnë pije alkoolike do të mbyllen ose do të largohen. Gjatë takimit të ditës së djeshme me forcat blu, Kreu i Policisë së Tiranës, Ardian Çipa ka prezantuar këtë masë. Gjatë këtij takimi janë prezantuar masat për organizimin dhe drejtimin e shërbimeve të policisë, krijimit dhe konsolidimit të një dimensioni të ri në drejtim të marrëdhënieve Polici-Shkollë-Komunitet.

“Për mbarëvajtjen e procesit mësimor aktualisht është hartuar një plan i posaçëm masash, ku përveç strukturave të rendit dhe qarkullimit rrugor, janë ngarkuar me detyra specifike edhe Struktura Kundër Krimit të Organizuar dhe atyre Kundër Krimeve ndaj Personit, me qëllim ndjekjen në vazhdimësi të problemeve të kriminalitetit, krimeve ndaj personit, kundër drogës, kundër trafiqeve të paligjshme”, theksoi gjatë fjalës së tij, numri një i policisë së kryeqytetit. Më tej Çipa është shprehur se drejtuesit e policisë do të rrisin më tej bashkëpunimin edhe me drejtuesit dhe stafin pedagogjik të shkollave, duke patrulluar më shpesh pranë shkollave të mesme dhe 9-vjeçare.

Gjithashtu Kreu i Policisë së Tiranës u shpreh se do të merren masa edhe në kufizimin apo ndalimin e parkimit, qëndrimit dhe lëvizjes së automjeteve në segmente të caktuara prtanë shkollave dhe se do të ndërmerren masa ndëshkuese për automjetet që parkojnë pranë shkollave.

 /Objektiv.al/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/-1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Pjesërisht vranët
13°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Chance of Shiu!
8°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/1°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
14°/3°
Sot E hënë E martë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Overcast
11°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-4°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 21, 2017
Clear
8°/-3°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr