Tiranë, digjet banesa, banorët me pushime

0

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë katin e 7 të një pallati te “Komuna e Parisit” në kryeqytet.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar menjëherë  forcat e zjarrfikëseve, të cilat, kanë bërë të mundur lokalizimin dhe shuarjen e flakëve të zjarrit.

Në momentin e rënies së zjarrit në banesë nuk gjendej njëri, pasi sipas banorëve, pronarët kanë shkuar me pushime.

Shkaqet e rënies së zjarrit nuk dihen ende, ndërkohë që policia ka nisur punën për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarje.

/Elona Tereziu/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here