Tirana ndizet nga një spektakël fishekzjarresh

0

Në një atmosferë festive qielli i Tiranës dhe gjithë Shqipërisë është ndezur nga një  spektakël fishekzjarresh dhe me urimin për një vit sa më të mbarë.

Me dhjetëra të rinj dhe të reja dolën në shesh, ashtu si çdo vit për t’i uruar mirëseardhjen vitit 2014-të

Atmosfera e festës u shoqërua edhe me aktivitete në sheshin “Skënderbej”, të organziuara nga Bashkia e Tiranës, ku DJ të njohur sollën rrymat muzikore bashkëkohore.
Me shampanjë, gjel deti, vizita, këngë, puthje e përqafime, është përcjellë mbrëmja e ndërrimit të viteve, e cila dhe pse nuk i është larguar traditës është festuar në mënyrë ta ndryshme .Qytetarët kanë nisur telefonatat dhe mesazhet me urimet më të bukura për të afërmit dhe miqtë e tyre.

Portali i Objektiv.al  ju uronGëzuar Vitin e Ri 2014”! Qoftë një vit i mbarë për të gjithë familjet shqiptare!

/Sonila Duka/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here