Tifozët tmerrohen dhe zbresin në fushë

0

 

https://www.youtube.com/watch?v=fk5M7TbLDZ0

 

Gjatë ndeshjes midis Porto dhe Estorilit ditën e djeshme ka ndodhur nje incident i frikshëm.Incidenti ndodhi gjatë pushimit të ndeshjes ku protagonistë ishin tifozët e Portos.

Ata u vërsulën në fushë sepse tribuna ku ata ishin filloi të shfaqte të krisura të forta nëpër mure.Tifozëve i kapi ankthi te cilët menduan se tribuna do të shëmbej.

Forcat e sigurisë u kërkuan tifozëve të shkonin në fushë për të parandaluar një tragjedi,edhe pse gjendja u qëtesua më pas zyrtarët e ndeshjes vendosën që ndeshja të anulohej.

Përgatiti: D.M

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here