Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Thyhen tabutë, një grua me karrocë zëvendësministre

Thyhen tabutë, një grua me karrocë zëvendësministre

0 Komentet 🕔05.10.2013 - 06:55

Bardhylka Kospiri do të jetë një nga zëvendësministret e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë. Kjo është një thyerje tabuje nga ministri Erjon Veliaj, pasi zonja Kospiri bëhet zv-ministrja e parë shqiptare që ecën me ndihmën e karrocës.

Në vitin 2010, ambasadori amerikannë Tiranë, Xhon Uidhers, i dorëzoi çmimin “Gruaja më e guximshme” Bardhylka Kospirit, Drejtoreshë Ligjore e Fondacionit Shqiptar për të Drejtat e Paaftësisë, si “ një eksperte në fushën e aksesit për njerëzit me aftësi të kufizuara dhe një kontribuese kyçe, në formulimin e rregullave mbi to”.

Ajo do t’i bashkohet ekipit të Erion Veliajt bashkë me Genta Sulën, një eksperte e njohur e arsimit profesional, që ka punuar pranë Misionit të Bankës Botërore në Tiranë. Znj. Sula vjen nga një familje ish-të përndjekurish politikë.

Vetë Veliaj duket i lumtur që zgjedhjet e tij janë pranuar nga kryeministri Rama. “Jam shume krenar që Bardhylka Kospiri dhe Genta Mara Sula u bashkuan si zv/ministre me Ministrinë e Mirëqenies Sociale dhe Rinisë. Mirëserdhët në ekip!”, shkruan Veliaj në Twitter.

/Objektiv.al/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se me rezultatet e fundit Kombëtarja jonë e futbollit do të kualifikohet në Euro 2016?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E diel E hënë
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Pjesërisht vranët
18°/7°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
16°/5°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
13°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Chance of Shiu!
6°/-1°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
8°/-3°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Clear
10°/0°
Sot E diel E hënë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on November 18, 2017
Shiu!
11°/5°
It is forcast to be Mostly Cloudy at 7:00 PM CET on November 19, 2017
Mostly Cloudy
9°/1°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on November 20, 2017
Pjesërisht vranët
7°/-5°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr