Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Themelohet  Kuvendi i Krahinës Autonome të Kosovës

Themelohet Kuvendi i Krahinës Autonome të Kosovës

0 Komentet 🕔31.05.2013 - 17:55

Përfaqësuesit  e serbëve të veriut janë takuar sot në Zveçan ku  kanë vendosur që më 6 qershor të themelojnë të ashtuquajturin kuvend të krahinës autonome të  Kosovës e Metohisë.

Trupi koordinues I ketyre përfaqësuesve me shumicë votash ka marrë vendimin për themelimin e ketij kuvendi.
Momçilo Gvozdiq, Kryetari i komunës së Zveçanit ka bërë të ditur se në takim nuk kanë qenë kryetarët e katër komunave në veri dhe  as shefi i qarkut pasi qw kishin  shkuar në Beograd për t’u takuar me Aleksandar Vuçiqin.
Formimi I këtij kuvendi u paralajmërua që në fillim të javës kur  Marjan Shariq, kryetar paralel i Rahovecit, në emër të qytetarëve  serbë u ankua se  serbët  nuk i ka pyetur kush  për marrëveshjen. Ai deklaroi se serbët e veriut nuk kanë  besim në institucionet kosovare apo  në Qeverinë e Serbisë, kur bëhet fjalë për  marrëveshjen.

Ai më tej pati bërë të ditur për mediat se “nuk ka rrugëdalje tjetër, pos që edhe serbët e veriut të kenë  kuvendin e tyre në të cilin do të mund të marrim vendime, të aprovojnë ligjet dhe të jetojnë si njerëz”.

 

 

/Elta Liksenaj/

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be 	
Shiu! at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Shiu!
9°/2°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
10°/-2°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
11°/-1°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Overcast at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Overcast
-2°/-4°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-9°
It is forcast to be Clear at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Clear
1°/-7°
Sot E martë E mërkurë
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 17, 2018
Bore! Showers
0°/-6°
It is forcast to be Bore! Showers at 7:00 PM CET on December 18, 2018
Bore! Showers
-3°/-8°
It is forcast to be  Pjesërisht vranët at 7:00 PM CET on December 19, 2018
Pjesërisht vranët
0°/-10°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr

Warning: mt_rand(): max(-1) is smaller than min(0) in /var/www/clients/client2/web29/web/wp-content/plugins/wunderground/wunderground.php on line 214