Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Thaci takim me parlamentarët britanike

Thaci takim me parlamentarët britanike

0 Komentet 🕔06.06.2013 - 22:10

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar sot një vizitë zyrtare në Londër, ku ka takuar anëtarët e Grupit Gjithëpartiak në Parlamentin Britanik për Kosovën. Kryeministri Thaçi i ka njoftuar parlamentaret angleze për zhvillimet mbi zbatimin e Marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve, e nënshkruar në mes Kosovës dhe Serbisë më 19 prill.

“Republika e Kosovës është thellësisht e përkushtuar për implementimin e të gjitha kritereve dhe standardeve evropiane të integrimit dhe në këtë kuadër përkushtimi institucional për zbatimin e marrëveshjes për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë, është në funksion të perspektivës evropiane të rajonit”, është shprehur Thaçi.

Ndërsa parlamentarët kanë vlerësuar  progresin e arritur të Kosovës, pasi ajo tani është pjesë e Bankës Botërore, Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Bankës Evropiane për Rindërtim dhe Zhvillim.

Parlamentarët e siguruan kryeministrin Hashim Thaçi se Britania e Madhe do të vazhdojë të jetë një partner i fuqishëm për Kosovën edhe në të ardhmen, duke e ndihmuar që të jetë një shtet i përkushtuar për qytetarët e saj.

 

 

     / Elta  Liksenaj /

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr