Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

BederContent on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

vrioni

Thaçi: Kriteret jo vetëm  për MSA-në,edhe për liberalizimin e vizave

Thaçi: Kriteret jo vetëm për MSA-në,edhe për liberalizimin e vizave

0 Komentet 🕔13.08.2013 - 09:04

Këtë vjeshtë do të nisin negociatat  për marrëveshjen e Stabilizim Asociimit  të cilat do të mbyllen në pranverën e 2014-së.

Kreu i qeverisë Thaçi ka kërkuar nga ministrat që të kenë parësore angazhimin për plotësimin e kushteve për MSA-në. Përveç MSA-së prioriotet tjetër është edhe përmbushja e kritereve për liberalizimin e vizave.

“Janë detyra të rëndësishme dhe parësore të qeverisë sonë, kjo arrihet duke treguar përkushtim dhe vullnet I të gjitha palëve”, shprehet Thaçi.

 

/Rabihana Halili/

 

Nuk ka Komente

Për momentin nuk ka komente!

Askush nuk ka lënë koment për këtë postim!

Shkruaj një koment

Adresa juaj e e-mail-it nuk do të publikohet. Plotësimi i fushave të domosdoshme është shënuar me shenjën *

Sondazh

A mendoni se reforma në drejtësi do të japë rezultatet e pritura?

View Results

Loading ... Loading ...

Moti

Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
28°/17°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
23°/15°
It is forcast to be Chance of 	
Shiu! at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of Shiu!
25°/14°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/13°
It is forcast to be Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Thunderstorm
24°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/13°
Sot E mërkurë E enjte
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 22, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 23, 2018
Chance of a Thunderstorm
27°/13°
It is forcast to be Chance of a Thunderstorm at 7:00 PM CEST on May 24, 2018
Chance of a Thunderstorm
24°/12°

Fjalë e urtë

Ku ka tym,ka edhe zjarr